Woreczki na buty, ale nie z folii!

eszkanie to kłopot niejednej pary na dorobku. Z własnego doświadczenia powiem, że klucz do to dobrze wykorzystana przestrzeń- w każdy możliwy sposób... Dobrze sprawdzają się szafy w zabudowie, duża ilość miejsca na dodatkowe, n

Dodane: 04-04-2016 14:58
Woreczki na buty, ale nie z folii! Czy to przydatna rzecz? Na pewno dla osób dbających o porządek i estetykę. Oprócz tego w sieci jest wiele różnych innych modnych rozwiązań dla dbających o porządek.

Mało miejsca?

Małe mieszkanie to kłopot niejednej pary na dorobku. Z własnego doświadczenia powiem, że klucz do to dobrze wykorzystana przestrzeń- w każdy możliwy sposób...

Dobrze sprawdzają się szafy w zabudowie, duża ilość miejsca na dodatkowe, nieużywane rzeczy oraz przestrzeń na ciuchy i środki czystości. Można też znaleźć ciekawe patenty jak wykonać np. łóżko chowane w ścianę lub łóżko-stolik. To świetne triki, które pozwolą zaoszczędzić masę miejsca w salonie czy sypialni.


Odzyskiwanie miejsca w szafie

Brak miejsca w szafie to zazwyczaj wynik słabej organizacji miejsca zarówno w ciuchach jak i całym mieszkaniu. Wyrzucanie części ubrań i butów to skuteczna metoda, ale nie jedyna, aby zyskać trochę przestrzeni. Brak miejsca na wieszanie nowych ubrań można obejść stosując zwykłą zawleczkę od puszki. Wystarczy są przewlec przez hak w wieszaku i kolejny wieszak powiesić w oczku zawleczki. W ten sposób można podwoić albo i potroić miejsce na wiszące ciuchy w szafie.

Składanie ciuchów w kostkę to nie jedyna metoda na ich przechowywanie, jeżeli ciuchy nie są bardzo wrażliwe i delikatne można je zawinąć w rulon i w ten sposób odzyskamy trochę miejsca na półkach i w komodach. Krawaty czy apaszki można przechowywać w woreczkach materiałowych, aby się nie poplątały z resztą ciuchów czy rzeczy. dzięki kilku trikom można zrobić porządki nie wyrzucając niczego, co przecież może się jeszcze przydać.


Walizka- definicja z Wiki

Walizka to przenośne opakowanie na bagaż, używane najczęściej w trakcie podróży. W kształcie zbliżona jest do płaskiego prostopadłościanu z zaokrąglonymi krawędziami. Składa się z dwóch ruchomych względem siebie części, połączonych zawiasami.

Walizki wykonywane są z różnych materiałów: tkaniny, tworzywa sztucznego, skóry. Zwykle poszczególne boki są dodatkowo usztywnione wewnętrznymi wkładkami, aby zapobiec deformacji kształtu. Na jednym z boków znajduje się uchwyt służący do przenoszenia. Często dodatkowo walizka jest wyposażona w kółka oraz wysuwany uchwyt, które umożliwiają przemieszczanie walizki bezpośrednio po podłodze, bez podnoszenia. Niektóre walizki posiadają zamki, chroniące ich zawartość.

Szczególnym rodzajem walizki jest walizka lotnicza. Zawsze ma ona kółka i wysuwany uchwyt, jest zamykana i ma miejsce na etykietkę zawierającą dane właściciela. Najważniejszą cechą walizki lotniczej jest jej niewielki ciężar przy dużej wytrzymałości na uderzenie i zgniecenie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Walizka© 2019 http://limuzyna-wroclaw.com.pl/