Tuja tuji nie równa

Dodane: 02-03-2015 09:45
Tuja tuji nie równa Jak ładnie ożywić ogród i nadać mu bardziej eleganckiego wyglądu? Wystarczy dokupić tuje, a nasz ogród na tym skorzysta. Dodatkowo takie rośliny prawie nigdy nie miewają kłopotów z przetrwaniem zimy, co tylko przemawia na ich korzyść. Zatem nie czekajcie i dbajcie...Jak ładnie ożywić ogród i nadać mu bardziej eleganckiego wyglądu? Wystarczy dokupić tuje, a nasz ogród na tym skorzysta. Dodatkowo takie rośliny prawie nigdy nie miewają kłopotów z przetrwaniem zimy, co tylko przemawia na ich korzyść. Zatem nie czekajcie i dbajcie o Wasz ogród, wiosna tuż tuż.

Baw się stylami, ale bez przesady

Nie każdy ma w sobie wrodzony talent do aranżacji. Dotyczy to zarówno wnętrz, jak i ogrodów. Trzeba poświęcić sporo wysiłku by ogarnąć wszystkie trendy i style, oraz wybrać ten najbardziej pasujący do naszych gustów i potrzeb. Urządzanie i projektowanie zawsze ma charakter dynamiczny, nie powinno być od razu jednoznacznie zdefiniowane.

Jeśli jesteśmy indywidualistami dobrze będzie poświęcić sporo czasu i uwagi aranżacji otaczającej nas przestrzeni. Zanim zadecydujemy, dobrze jest zadać sobie pytanie ? zależy nam głównie na aspekcie pragmatycznym, czy estetycznym? Nie zawsze da się pogodzić jedno z drugim.


Przede wszystkim plan, potem jakoś poleci

Przy planowaniu, jak ma wyglądać nasz ogród, dobrze jest przede wszystkim określić na ile możemy się zaangażować. Nie warto dobierać efektownych roślin, ale wymagających specjalnej troski, jeśli nie będziemy mieć na to odpowiednich zasobów, zarówno materialnych, jak i czasowych.

Dopasujmy się również do tego, jaką mamy przestrzeń do dyspozycji. Na przykład ogrody w stylu japońskim wymagają dużej przestrzeni. Gdy odpowiemy sobie na wszystkie nurtujące nas pytania, dobrze byłoby rozważyć opcję skorzystania z pomocy architekta.


Brytyjski ogród

Park angielski miał charakter nastrojowo-sentymentalny z elementami architektury sztucznie nawiązującej do przeszłości, np. sztuczne ruiny, obeliski, świątynie (folly), naśladujące gotyckie lub antyczne budowle. Ogrodnicy wykorzystywali naturalne warunki miejsca, w którym zakładali ogród. Unikali też płotów oraz parkanów. Zamiast sztucznych ogrodzeń pojawiły się skały, żywopłoty oraz strumienie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_angielski© 2019 http://limuzyna-wroclaw.com.pl/