Truskawki - niekoniecznie do deserów

Dodane: 06-06-2014 16:47
Truskawki - niekoniecznie do deserów Truskawki każdy lubi. No, prawie każdy - niektórzy maja na nie alergię. Współczuję. Najczęściej jadamy je solo, lub ze śmietaną i cukrem. Przygotowujemy z nich rozmaite ciasta i desery. Jednak czy te owoce sprawdzają się tylko w roli deserowej? Nie. Dla niektórych będzie pewnie zaskoczeniem, że truskawki można podać z daniem głównym, połączyć z rybą,...Truskawki każdy lubi. No, prawie każdy - niektórzy maja na nie alergię. Współczuję. Najczęściej jadamy je solo, lub ze śmietaną i cukrem. Przygotowujemy z nich rozmaite ciasta i desery. Jednak czy te owoce sprawdzają się tylko w roli deserowej? Nie.

Dla niektórych będzie pewnie zaskoczeniem, że truskawki można podać z daniem głównym, połączyć z rybą, zrobić sałatkę. Całkiem wytrawną.

Salsa truskawkowa będzie świetnie pasowała do grillowanych ryb. Te słodkie owoce łączą się świetnie z serami (fetą, mozzarellą, camembertem, itp) i z wędlinami (szynka parmeńska, szwarcwaldzka, gran reserva, kindziuk, suszone kiełbasy).
Można tez przygotować lemoniadę truskawkową, dodać świeże truskawki do wody z lodem, czy też zrobić z nich lody - w sam raz na upały. A może... truskawki z grilla? Tak, też powinny smakować świetnie. Można je podać z innymi owocami, tworząc owocowy szaszłyk (z bananem, ananasem, czy gruszką).

Warto poeksperymentować z truskawkami na wytrawnie. Póki jest na nie sezon. Nie bójcie się eksperymentów w kuchni! sałatka z truskawkami przepis
Znazlazłem także sałatka z truskawkami przepis
Więcej informacji także tutaj przepis na sałatkę z truskawkami
sałatka z truskawkami i mozzarella przepis też jest ciekawie opisany temat
sałatka z truskawkami i mozzarella przepis - tekst jest OK


© 2019 http://limuzyna-wroclaw.com.pl/