O językach obcych - kilka faktów

Dodane: 02-05-2015 09:31
O językach obcych - kilka faktów Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź język angielski wejherowoDefinicja grupy językowejGrupa językowa ? jednostka używana w genetycznej klasyfikacji języków naturalnych. Określa...Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź język angielski wejherowo

Definicja grupy językowej

Grupa językowa ? jednostka używana w genetycznej klasyfikacji języków naturalnych. Określa grupę języków w obrębie podrodziny językowej i może dzielić się na podgrupy (zespoły) językowe.

Pojęcie grupy językowej może mieć różny zakres w zależności od przyjętej klasyfikacji. Na przykład języki słowiańskie zazwyczaj klasyfikuje się jako grupę języków w obrębie podrodziny języków bałtosłowiańskich, jednak mogą być one również określane mianem rodziny językowej ? wówczas pojęcie grupy językowej ma węższy zakres.

Języki zaliczane do jednej grupy językowej, podobnie jak w przypadku podrodziny językowej, wywodzą się od wspólnego prajęzyka pośredniego.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_j%C4%99zykowa


Język polski i język czeski

Ciekawym tematem językoznawczym - zarówno dla filologów polskich, jak i dla lingwistów zajmujących się językami słowiańskimi, jest związek historyczny naszego ojczystego języka z czeskim. Jest o tyle ciekawe, że we wczesnym średniowieczu języki te niewiele się różniły. Ale rozwój kulturowy naszych południowych sąsiadów w owej epoce, był znacznie bardziej dynamiczny, niż u nas. Związki z chrześcijaństwem zachodnim otwarły Czechom drzwi, które dla nas były wówczas zamknięte. Zresztą, wystarczy spacer po stolicy Czech, w której znajdziemy sporo średniowiecznych zabytków.


Grupy językowe

Napiszę teraz parę słów o grupach językowych. Tak naprawdę, może to mieć znaczenie przy wyborze kursu języka obcego. Języki nie powstawały w izolacji - w zależności od czynników historycznych, geograficznych i antropologicznych, wpływały na siebie. Zdarza się, że dana grupa językowa wywodzi się od takiego języka, który obecnie jest już martwy. Za taki przykład może posłużyć łacina, która dała początek paru współczesnym językom - włoskiemu, francuskiemu, portugalskiemu i paru innym.


warto uczyć się języków obcych

Wszyscy mamy świadomość, że aby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, musimy się uczyć języków obcych. I tak naprawdę to nie ma znaczenia, czy jesteśmy humanistami, czy też ukończyliśmy politechnikę. Tak naprawdę najbardziej opłaca się to wszelkiego typu ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki temu łatwiej będzie nam dostać pracę w Polsce, ale także otworzy nam drzwi do kariery za granicą. Nawet jeśli nie zamierzamy wyjeżdżać, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.


Zanim zapiszesz się na kurs

Jeśli jesteśmy zdecydowani rozpocząć kurs języka obcego, wybierzmy metodę szkoleniową, która będzie odpowiednio do nas dopasowana. Nie zamierzam wspominać o różnych technikach zapamietywania. Obecnie coraz większą popularność zdobywają kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeśli nie potrafimy się zmobilozować do nauki samodzielnie - kontakt z lektorem motywuje! Istotny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.© 2019 http://limuzyna-wroclaw.com.pl/