Nawet pracownicy biurowi

Dodane: 08-06-2014 09:08
Nawet pracownicy biurowi Pisałem już wcześniej o bhp w budownictwie i rolnictwie. Teraz chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach występuje...Pisałem już wcześniej o bhp w budownictwie i rolnictwie. Teraz chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach występuje wielka rozmaitość zagrożeń oraz środków ochronnych. Fachowe przeszkolenie jest bardzo ważne dla zdrowia i życia pracowników budowlanych.

Nawet pozornie proste zadania związane z układaniem chodników, podjazdów i parkingów z betonowej kostki brukowej związane są z dużą liczbą zagrożeń. Najbardziej widocznym jest to związane z dużymi masami (co autor miał na myśli?), paleta takiej betonowej kostki waży ponad tonę, przy rozładunku i przenoszeniu tego materiału należy zachować należyte środki ostrożności. Dlatego robotnicy powinni nosić kaski, grube rękawice ochronne oraz specjalne buty ze stalowym wzmocnieniem. Oczywiście jest tak kiedy firma przestrzega zasad bhp. W sumie niby nic, ale upadek takiej kilku kilogramowej kostki na nogę mógłby spowodować co najmniej spory ból, a nawet złamania.

Drugim aspektem jest hałas. Pozornie przy takiej pracy nie ma co hałasować - było by tak, jeśli kostka była ubijana i wyrównywana ręcznie. Obecnie jednak używa się do tego wibracyjnych zagęszczarek mechanicznych. Te maszyny wytwarzają duży hałas - bez słuchawek może to powodować poważnie uszkodzenie słuchu.

Nawet pracownicy biurowi pracujący w budynkach w pobliżu miejsca budowy cierpią z powodu tego hałasu. szkolenia bhp
Wpis inspirowany jest również usługi bhp
W temacie szkolenia bhp warszawa warto poczytać również pozostałe informacje.
Podobny temat również szkolenia bhp
Na temat szkolenia bhp to też niezłe źródło


© 2019 http://limuzyna-wroclaw.com.pl/