Badania dentystyczne i stomatologia- krótko o lekarzach

szam do przeczytania tego artykułu.Można mieć \"słabe\" zęby?Nikt nie lubi chodzić do dentysty. Niestety, dla wielu ludzi...Leczenie zębów i jamy ustnej to bardzo ważna rzecz. Niestety coraz trudniej znaleźć porządnego lekarza w t

Dodane: 28-11-2014 10:58
Badania dentystyczne i stomatologia- krótko o lekarzach dentysta jastrzębie
Leczenie zębów i jamy ustnej to bardzo ważna rzecz. Niestety coraz trudniej znaleźć porządnego lekarza w tej dziedzinie. Są różne profesje związane z tą gałęzią medycyny np. . Zapraszam do przeczytania tego artykułu.Można mieć "słabe" zęby?Nikt nie lubi chodzić do dentysty. Niestety, dla wielu ludzi...Leczenie zębów i jamy ustnej to bardzo ważna rzecz. Niestety coraz trudniej znaleźć porządnego lekarza w tej dziedzinie. Są różne profesje związane z tą gałęzią medycyny np. . Zapraszam do przeczytania tego artykułu.

Można mieć "słabe" zęby?

Nikt nie lubi chodzić do dentysty. Niestety, dla wielu ludzi jest to nieodłączna część ich życia - nie każdy z nas ma tak samo "dobre" zęby. Dbanie o zęby często nie wystarcza, potrafią się one psuć często "bez powodu". No bo jak inaczej ująć to, że dbamy o nie, unikamy cukru (zwłaszcza słodyczy) i mimo to ta próchnica i tak się rozwija? Niestety - winne są najprawdopodobniej geny. Trzeba też pamiętać o tym, że wiele leków psuje zęby, na to też trzeba zwrócić uwagę. Powodem mogą tez być niedobory wapnia, zwłaszcza jeżeli miały one miejsce w dzieciństwie. Czynników jest naprawdę wiele, często nie jest to nasza wina.


Pasta, nić i płyn do płukania ust

Oprócz pasty do zębów warto także używać nici dentystycznej i płynu do płukania ust. Bardzo trudno jest wyczyścić przestrzenie między zębami szczoteczką, dlatego właśnie tam bardzo często rozwija się próchnica. Nić dentystyczna niweluje ten problem, ponieważ za jej pomocą możemy pozbyć się bakterii z tej kłopotliwej przestrzeni.
Płyn do płukania ust odświeży nam oddech oraz zabije bakterie. To dobry sposó na szybkie odświeżenie, dobrze się sprawdzi po posiłku.


Cukier szkodliwy dla zębów

Uważajmy na spożycie cukru! To naprawdę ważne uwaga. Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać - niestety nie wystarczy po prostu nie słodzić, ponieważ cukier znajduje się w bardzo wielu produktach przetworzonych. Bardzo często nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy. To, że jest w napojach i sokach owocowych, to raczej już wiemy.

Niestety - możemy go znaleźć w mniej oczywistych produktach, takich jak gotowe sosy do makaronu, zupki w proszku, nawet wędliny. Cukier nie tylko jest odpowiedzialny na nadwagę i cukrzycę, ale również jest tym czynnikiem, który powoduje próchnicę. Poza tym możemy go wykluczyć z diety całkowicie - nie jest do niczego potrzebny (nie mówię tutaj o całej grupie węglowodanów, tylko o białym cukrze!). Jeżeli lubimy słodki smak, spróbujmy wykorzystać stewię - jest naturalna, nie ma żadnych kalorii i nie zepsuje naszych zębów.© 2019 http://limuzyna-wroclaw.com.pl/